Jdi na obsah Jdi na menu
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz

Poříčany A : Libice A 5:1

20. 3. 2016

Utkání se rozhodlo v prvním poločase. To si domácí borci vytvořili tříbrankový náskok. Už v sedmé minutě se rozběhl Martin Puk k bráně Libice po autovém vhazování a prostřelil brankáře. Pak hosté nezachytili kolmici, Martin Puk nastartoval své rychlé nohy a nabil Sedláčkovi – 2:0. To byla pro Libici studená sprcha. Když pak znovu unikl po chybné rozehrávce hostí Martin Puk potřetí a naservíroval míč Markovi, nebylo co řešit. Rána domácího záložníka se odrazila od břevna za brankovou čáru.

Domácím zatrnulo v první půli třikrát. Jednou to bylo po trestném kopu Kaliny, kdy míč prolétl těsně vedle tyče Krchovy brány, když na něj nedosáhli dva nabíhající hráči. A dvakrát při šancích Sosnovského, jehož pokusy vychytal poříčanský gólman.

Zkraje druhého dějství dostal po druhé žluté kartě červenou Lambert a bylo definitivně po nadějích hostí. Ti v deseti bojovali, ale Poříčany byly na koni. V 69. minutě měli domácí další šanci a po zmatku a sérii nepovedených odkopů si míč do vlastní brány srazil Lukavec – 0:4. Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu. Obrana Poříčan chybovala v rozehrávce a Kratochvíl dovezl míč až za brankovou čáru. To ještě ale nebylo všechno. Gólový účet uzavřel čtyři minuty před koncem tečí Prejskovy střely Sedláček.

„Já jsem utkání jako derby nebral. Ale jinak jsem spokojený se třemi body. Spokojený jsem tak s prvními patnácti minutami, kdy jsme předvedli tři pěkné akce, které stály za to a padly po nich góly," uvedl po utkání trenér poříčanského mužstva Jiří Holatka.

To jeho protějšek moc důvodů k radosti neměl. „Upozorňoval jsem hráče, že musíme přežít prvních dvacet minut. A to se nepovedlo. Asi jsme neunesli tíhu okamžiku. Ve druhém poločase byla hra hodně otevřená a my jsme nakonec dostali pět gólů," smutnil libický trenér Luboš Vondra.

Branky: 7. M. Puk, 18. a 86. Sedláček, 28. Marek, 69. vlastní Lukavec – 78. Kratochvíl. Rozhodčí: Vyhnal. ŽK: Touš, Mužík, Navrátil – Lambert, Kotek. ČK: 48. Lambert (Libice). Diváci: 150. Poločas: 3:0.
SK Poříčany: Krch – Mužík, Touš, O. Puk, Navrátil – Marek (72. Hampl), Prejsek, Volavka (53. Holler), Teslík – Sedláček, M. Puk (84. Bázlik).
TJ Libice nad Cidlinou: Antl (76. Kmoch) – Kutil (64. Hanuš), Kalina, Tafel, Sopr – Kotek (68. Lukavec), Lambert, Sluka, Brtek (64. Petráň) – Kratochvíl, Sosnovský.